AVA BİLİŞİM

Okunma : 36

Paylaşın :

Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazıcılar günlük hayatı kolaylaştıran cihazlardan biridir. Elektronik ortamdaki bilgilerin kâğıda basılmasını sağlayan yazıcılar farklı özellikleri ve baskı tekniklerini beraberinde getirir. Yazıcılar kartuşlu, lazerli ve nokta vuruşlu baskı teknolojileri ile kullanıcı karşısına çıkar. Bir bilgisayardaki belge ve görsellerin belge olarak çıkarılmasını sağlayan yazıcılar günlük hayatı kolaylaştıran cihazların başında yer alır. Dijital bir makine olarak karşınıza çıkan yazıcıların türüne göre elde edilen çıktı kalitesi değişiklik gösterebilir.

Yazıcı seçiminde kullanım miktarı da etkin rol oynar. Bu nedenle yazıcıyı kullanma sürenizi belirleyerek ürün tercihi yapmanız gerekir. Özellikle yazıcıyı sürekli olarak kullanmayı amaçlıyorsanız tonerli seçeneklere yönelmeniz daha doğru olacaktır. Tonerli yazıcılar yapısı gereği seri basımlar için ideal özelliklere sahiptir.

Daha az baskı almayı amaçlıyorsanız sizin için en ideal olanı kartuşlu yazıcılardır. Bunun yanı sıra yazıcıyı fotoğraf türü şeyleri basmak için kullanacaksanız yine kartuşlu olan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
 

Kartuşlu (Mürekkep Püskürtmeli) Yazıcılar

Kartuşlu yazıcılar bir başka deyişle inkjet yazıcıların baskı malzemesi olarak kullanılır. Bu yazıcı türü tonerli yazıcılara göre daha uygun fiyat seçenekleri sunar. Kartuşlu bir yazıcının en önemli özelliği tonerli yazıcıya kıyasla daha yüksek kaliteli bir resim baskısı vermesidir. Sürekli olarak yazıcı ihtiyacı olmayan kullanıcılar için kartuşlu modeller ideal özellikler sergiler. İhtiyaç halinde kullanılacak olan yazıcılar için üst düzey özellikler aramıyorsanız kartuşlu modeller yeterli olacaktır.

Lazer (Tonerli) Yazıcılar

Lazer yazıcılar daha çok tonerli yazıcı adıyla bilinir. Kartuşlu yazıcıya göre daha pahalı olan lazer yazıcılar yüksek baskı yapma özelliği sunar. Lazer yazıcılar günlük kullanımda geniş yer kaplayan ve uygun maliyetli olan seçeneklerin başında gelir. Dolum yapılabilen lazerli yazıcıları tercih ederek tekrar tekrar kullanım sağlayabilirsiniz. Bu sayede lazerli yazıcılarla iş ortamında yoğun baskı işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bloglar

Ava Bilişim Güvenin adresi

Ava bilişim olarak İstoç ticaret merkezinde faliyetlerimizi yürütmekteyiz.
Bilişim ve teknik destek alnında bir telefon kadar yakınız.
Sorunlarınız ve talepleriniz için aşağıdaki iletişim kanallarından bizimle kontak kurabilirsiniz.

HEMEN ARA BİZE YAZIN
ÇÖZÜMLERİMİZ
Ava bilişim olarak analitik çözümler üretiyoruz.
Bilgisayar Onarımı
Arızalı masaüstü bilgisayar ve laptop bilgisayarlarınızda oluşan sorunları profesyonel ve garantili
Firewall ve Antivirüs
Dijital yaşam ç
Web Tasarım Hizmeti
Firmanıza uyumlu E-Ticaret Web Tasarımı, firma tanırım sitesi ve buna benzer istediğiniz site tasarı
Yazıcı Onarım ve Toner
Firmamız tüm marka ve model yazıcıların sorunlarını gidererek onarımlarını yapmaktadır. Tüm
Macbook Onarım ve Kurulum
Macbook ve Apple cihazlarının donanımsal ve yazılımsal sorunları için profesyonel ekibimiz ile sorun
Güvenlik Çözümleri
Ücretsiz keşif hizmetimiz ile uzman ekibimiz montaj yapılacak firmada keşif yaparak güvenlik sistemi
SAYFALAR

İstoç Ticaret Merkezi 32.Ada No:45 Bağcılar / İstanbul

0212 659 47 97

destek@avabilisim.com

Yukarı